
„Vegyétek hát körül a várost, valamennyi harcos kerülje meg egyszer a várost. Így tégy hat napon át! Hét pap vigyen hét kosszarvból készült kürtöt a láda előtt. A hetedik napon hétszer kerüljétek meg a várost, és a papok fújják meg a kürtöket. És ha majd hosszan fújják a kosszarvakat, ti pedig meghalljátok a kürt szavát, hatalmas harci kiáltásban törjön ki az egész nép. Akkor le fog omlani a város kőfala, és a nép bevonulhat, mindenki egyenest előre.” (Józsué 6, 3-5)
Isten több napra szóló pontos utasításokat adott a népnek, hogy hogyan tudják bevenni Jerikó kőfalait.
Meg volt mindenkinek a feladata, ebből hitetlenség miatt bármit elvenni, vagy téves hitbuzgóságból valamit hozzáadni, nem volt szabad.
Ha problémád van, akkor járd körül a nehézséget, mint a nép Jerikót. Imádkozzál útmutatásért, és ha megkaptad a választ, abból semmit ne hagyj el! Szabad keresni segítő katonákat a könyörgésben.
Bízd az Úrra, hogy mikor akarja lerombolni a Sátán erődítményeit, az Ő időzítése tökéletes lesz.
(Zs)
Vélemény, hozzászólás?